Anasayfa

Bakan Işık: Onlar Her Zaman Kaybetti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ‘Türkiye‘ye güvensizlik duyanlar her zaman kaybetti‘ dedi.
19 Aralık 2015 10:41 - Habervaktim
[-] Normal [+]
Kocaeli, Gebze AK Parti İlçe Başkanlığının 73. Danışma Meclis Toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın yanı sıra, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.


Toplantıda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ‘‘1 Kasım seçimleri öyle bir zamanda yapıldı ki seçimden sonra gelişen olaylar, 1 Kasım seçimlerinin ne kadar hayati olduğunu aslında bizlere ve hatta tüm Türkiye’ye gösterdi. Sayın Başbakanımız, kabine listesini Cumhurbaşkanımıza sunmaya gitmeden sınırlarımız defalarca ihlal eden Rus uçağının düşürüldüğü haberi geldi. Düşünün ki bir hükümetin kurulma gününde bölgenin en önemli krizlerinden birini yaşıyoruz. Napolyon diyor ki eğer dünya bir tek devletten ibaret olsaydı hiç kuşkusuz merkezi İstanbul olurdu. Bunun anlamı şu dünyanın tam merkezinde Türkiye var. Aynı zamanda bu bütün problemlerinde tam merkezinde olmak anlamına geliyor. Şuanda yapılan bir çalışmaya göre dünyada ki bütün problemlerin yarısı Türkiye’nin etrafında, bu bölgede. Dolayısıyla böyle bir bölgede tüm problemlerle baş edebilmek için ilk şart çok güçlü ve istikrara sahip bir ülke ve hükümet. 64. Hükümeti kurduğumuz andan itibaren, bir taraftan Rusya kriziyle, bir taraftan bölgemizde ki diğer gelişmelerle, diğer taraftan Çin ekonomisinin yavaşlamasından kaynaklanan problemlerle ve bir başka yönden de FED’in faiz artırımı beklentisinin ekonomimizde oluşturabileceği risklerle yoğun bir mücadele ediyoruz‘‘ dedi


‘‘82 MODEL BİR ARABA İLE 2023 TÜRKİYE’SİNİ KURAMAYIZ‘‘


Türkiye’yi ileri demokrasi standartlarına yükseltmek en önemli önceliğimiz şeklinde konuşan Bakan Fikri Işık, ‘‘Şuanda özellikle yapısal reformları hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bugün Türkiye’de askeri vesayet yok, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisinde yargı vesayeti yok, bürokratik vesayet yok ve en önemlisi de paralel vesayet ortadan kalktı. Artık Türkiye demokrasisini sokak eylemleri ile vesayet altına almak yok. Türkiye’yi ileri demokrasi standartlarına yükseltmek en önemli önceliğimiz. Bunun için hukuk ve adalet reformu için düğmeye bastık. İnşallah önümüzde ki süreçte Türkiye ciddi bir hukuk ve adalet reformu yapacak. Ama motoru da değiştirsek, şanzımanı da değiştirsek bu araba 82 model bir araba. 82 model bir araba ile 2023 Türkiye’sini kuramayız‘‘ şeklinde konuştu.


‘‘TÜRKİYE‘YE GÜVENSİZLİK DUYANLAR HER ZAMAN KAYBETTİ‘‘


Gündemimizin birinci maddesi ekonomi diyen Bakan Işık, ‘‘Ekonomi şuanda 64. AK Parti hükümetinin en önemli önceliğidir. Şuanda gündemimizin birinci maddesi ekonomi. Türkiye‘ye güvensizlik duyanlar her zaman kaybetti. Üçüncü çeyrek rakamlarında Türkiye‘nin ekonomisinin ve temellerinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Şimdi inşallah inanıyoruz dördüncü çeyrek büyümemiz de iyi gelecek‘‘ ifadelerini kullandı.


‘‘2016‘NIN SONUNDA GEBZE‘DE 30 40 TANE ARAÇ ÜRETECEĞİZ‘‘


Gebze ve Kocaeli‘yi bilim ve teknolojinin Başkenti yapacağız diyen Fikri Işık, ‘‘Bu yapısal reform programımız gençlerin çok daha iyi bir Türkiye’de yaşamasını sağlayacak. Gebze’yi ve Kocaeli’yi sadece sanayinin başkenti olmaktan çıkaracağız ve bilim ve teknolojinin başkenti yapacağız. 2016’nın sonunda Gebze’de 30 40 tane araç üreteceğiz, filo üreteceğiz ve bütün Türkiye’nin her türlü arazi ve ilklim şartlarında test edeceğiz. 22 Aralık’ta bir prototipimiz daha hazır oluyor ama 2018 yılında piyasaya çıkaracağımız aracı hep beraber göreceğiz‘‘ dedi.


‘‘GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VAKFINI KURACAĞIZ‘‘


GTÜ’nün dünya çapında bir üniversite olması için çalışmalaryapıyoruz diyen Işık, ‘‘Bugün Gebze Teknik Üniversitesi emin adımlarla yoluna devam ediyor. Geçen hafta sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Türkiye Bilimler Akademisinin Bilim ödülleri verildi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde 3 tane değerli hocamız genç bilim insanı ödülüne layık görüldü. Dünya çapında tanınan, bilinen ve eğitim kalitesiyle ünlü bir üniversite olması için gerekli adımları atıyoruz. Ocak ayının başında Gebze Teknik Üniversitesi vakfını da Gebzeli sanayicilerimizle, işadamlarımızla ciddi bir çalışma ile hayata geçireceğiz. Bu vakıf sayesinde Türkiye‘nin en başarılı öğrencilerini Gebze Teknik Üniversitesini tercih etmesi için çalışmalar yapacağız‘‘ ifadelerini kullandı.


‘‘MUHALEFETİN TEK DERDİ TÜRKİYE ALEYHİNDE KONUŞMAK‘‘


Muhalefetin tek derdi Türkiye aleyhinde konuşmak diyen Bakan Işık, ‘‘Hiç muhalefetten, AR-GE,İnavasyon, Türkiye‘ye şunu yapmalıyız bunu yapmalıyız diye duydunuz mu? Onların tek bildiği şey, Türkiye düşmanları ile el ele verip Türkiye‘yi kötülemek. Biri gider Rusya’da saçmalar, biri gider Suriye’de saçmalar, diğeri gider başka yerde saçmalar. Tek dertleri Türkiye aleyhinde konuşmak‘‘ şeklinde konuştu. 

Ekonomi Kategorisi Diğer Haberleri

• Faiz kararı sonrası dolar uçuşa geçti
• Merkez Bankası Faizi Sabit Tuttu!
• Dolarda Son Durum Çeyrek Ne kadar?
• Finansbank‘ın Yeni Sahibi Kim Oldu?
• Benzin Nasıl 4,35 TL‘ye Satılıyor
• Türkiye‘nin En Yüksek Binası Satılıyor
• Ekonomi Bakanlığı O Anlaşmayı İmzaladı
• 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli‘ne Büyük İlgi
• Köprü ve Otoyol Gelirleri Yüzde 3,2 Arttı
• Bakan‘dan "50 Bin Lira Hibe" Çağrısı!
• Azerbaycan‘da Devalüasyon Oldu
• 1,300 liralık asgari ücret için son toplantı
• 7 Bin Bankacı Aranıyor!
• Sebze Ve Meyve Yüzde 30 Ucuzladı
• Bakan Işık: Onlar Her Zaman Kaybetti
• Asgari ücret için üçüncü kez toplandılar
• Merkez, Beklenti Anketini Açıkladı
• Asgari Ücret İçin Üçüncü Kez Toplandılar
• Rusya OPEC`e Rest Çekti!
• Ekonomi Bakanı‘ndan Dolar Açıklaması
2015‘te Şirket Sayısı Arttı
Kurulan şirket sayısında 2015’in Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 6,29 artış yaşandı.
Eğitim Harcamalarında Artış
Eğitim harcamaları, 2014 yılında yüzde 13,2 artarak 113 milyar 571 milyon TL oldu.
2016 Yılı Geçici Bütçesi Kabul Edildi
2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu Tasarısı kabul edildi. Yeni tasarı ile 40 bin olan kamu atamaları da 55 bine çıkartılacak.
ABD‘de Sanayi Üretimi Beklentiden Fazla Geriledi
ABD‘de sanayi üretimi kasım ayında yüzde 0,6 düşüşle beklenenden fazla geriledi.
Zarar Büyüdü Zam Göründü
Türkiye Sigorta Birliği (TSB) sektörün son 10 yılda 7 milyar TL zarar ettiğini ve trafik sigortası poliçelerindeki prim artışının zorunlu hale geldiğini açıkladı.
Borsa İstanbul‘dan 7 Şirkete Şok Karar
Borsa İstanbul 7 şirketin paylarını sürekli olarak işlem görmekten men ederken; bazı şirketleri ise uyardı.
Türkiye Sanayisinde ‘İyileşme‘ Var
İstanbul Sanayi Odası Türkiye ve İstanbul İmalat PMI Kasım ayı raporları açıklandı.
Dolar Ve Euro Ne Kadar?
Serbest piyasada dolar 2,9060, euro 3,0760 liradan güne başladı.
Memura Erken Emeklilik Müjdesi
Kamu görevlilerine erken emeklilik için süreç başladı. SGK bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı.
Rusya Krizi Fındık Fiyatlarını Da Vurdu
Türkiye’nin, hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesinin ardından başlayan gerginlik, fındık fiyatının düşmesine neden oldu.
Rusya krizi fındık fiyatlarını da vurdu
Türkiye’nin, hava sahasını ihlal eden Rus uçağını düşürmesinin ardından başlayan gerginlik, fındık fiyatının düşmesine neden oldu.
Asgari ücret zammı için geri sayım
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yıl geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 2 Aralık‘ta toplanacak.
Ekonomide Kritik Veriler Açıklandı
Türkiye‘nin ihracatı, ekimde yüzde 3,1 artarak 13 milyar 290 milyon dolar, ithalatı ise 16 milyar 911 milyon dolar oldu.
Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 99,20 lira oldu.Çeyrek Ziynet 163 liradan satılıyor.
Volswagen 2.5 Milyon Aracı Geri Çağırıyor
Emisyon skandalı yüzünden prestij kaybeden Alman otomobil firması Volkswagen, Avrupa piyasalarında 8. 5 milyon dizel araçtan Almanya’da bulunan 2,5 milyon aracı geri çağırıyor.
Banliyö Hatları En Kısa Sürede Açılacak
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Pendik-Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme-Halkalı Banliyö hatlarının süratle İstanbullu vatandaşın hizmetine sunulacağını söyledi.
Borsa Yükselişle Başladı
Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, haftaya yüzde 0,20 yükselişle 75.793,19 puandan başladı.
İşsize Maaş Müjdesi
Asgari ücret Ocak‘tan itibaren 1.300 liraya çıkartılacak. Brüt maaş 1.647 lira olunca işsizlerin alacağı en yüksek maaş da 1.317 lira olacak
Dolar Yeni Haftaya Yükselişle Başladı
Geçtiğimiz haftayı 2,92 seviyesinden kapatan dolar yeni haftaya yüseklişle başlayarak 2,9330 lira seviyesine yükseldi.
Araplar Türkiye İçin Kampanya Başlattı
Rusya‘nın Türkiye‘ye yönelik ekonomik yaptırım kararı almasının ardından Araplardan Türkiye‘ye ilginç bir destek geldi.
 
SPOR HABERLERİ
Schumacher‘in son durumu açıklandı
Schumacher‘in son durumu açıklandı
Alman Bunte dergisi, 2 yıl önce geçirdiği kayak kazasının ardından bitkisel hayata giren Formula 1 pilotu Michael Schumacher‘in, artık terapistlerin yardımıyla birkaç adım atabildiğini ve kolunu kaldırabildiği iddiasında bulundu.
Mesut‘un duası İngiltere‘de gündem oldu
Mesut‘un duası İngiltere‘de gündem oldu
Arsenal forması giyen Türk kökenli Alman futbolcu Mesut Özil‘in maçtan önce ettiği dua İngiltere‘de gündem oluşturdu.
Galatasaray’da primler kaldırıldı
Galatasaray’da primler kaldırıldı
Galatasaray Yönetim Kurulu, tarihi bir karar alarak Türkiye Kupası‘nda futbolculara ödenen maç başı primleri kaldırdı.
Galatasaray‘lı Podolski, parkede hünerlerin...
Galatasaray‘lı Podolski, parkede hünerlerini sergiledi
Galatasaray‘ın Alman yıldızı Lukas Podolski, yeşil sahalardan parkeye geçiş yaptı ve hünerlerini sergiledi.
Beşiktaş‘ta Mario Gomez adım adım Fransa‘ya
Beşiktaş‘ta Mario Gomez adım adım Fransa‘ya
Kara Kartal‘ın gol makinası Mario Gomez, başarılı form grafiğiyle hem Siyah-Beyazlılar‘ı hem de Almanya‘nın hocası Joachim Löw‘ü sevindiriyor.
Ersun Yanal Trabzonspor‘u ikiye böldü
Ersun Yanal Trabzonspor‘u ikiye böldü
Trabzonsporlu futbolseverler, Ersun Yanal konusunda adeta ikiye bölündü.
Fenerbahçe‘de Van Persie zirvesi
Fenerbahçe‘de Van Persie zirvesi
Yönetim ve teknik heyet, ilk devrenin son maçı olan Sivasspor mücadelesinin ardından Robin van Persie‘yi görüşme odasına alacak.
Blatter ve Platini 8 yıl yasağını temyize t...
Blatter ve Platini 8 yıl yasağını temyize taşıyor
Dünya futbolunun önde gelen iki ismi 8 yıl futboldan men edildi. Blatter ve Platini kararı temyize götürecek.
Kanseri yendi, dönüşü golle oldu
Kanseri yendi, dönüşü golle oldu
Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, lenf kanserini yenerek futbola dönen Berkan Afşarlı‘nın, Ziraat Türkiye Kupası‘nda Çaykur Rizespor ile yaptıkları maçta attığı golün çok önemli olduğunu ifade etti.
Hava Durumu
Şehir :
Bilim & Teknoloji Haberleri
Gazeteler
Sağlık Haberleri
AYM‘nin ‘zorunlu aşı‘ kararının gerekçesi
AYM‘nin, aşılarının yapılması ebeveyni tarafından istenmeyen çocukla ilgili gerekçeli kararı Resmi Gazete‘de yayımlandı.
Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güneş birçok çocuğun günün önemli kısmını televizyon karşısında geçirdiğini bunun olumsuz etkilerinin de olabildiğini belirtti
Organları 3 kişiyi yaşama bağlayacak
Beyin ölümü gerçekleşen 78 yaşındaki kadının organları, Çanakkale ve Bursa‘da 3 kişiye nakledilecek.
Dünyanın
Sağlık turizmi kapsamında tıbbi uygulamalarda dünyanın sayılı ülkeleri arasına yerleşen Türkiye, özellikle yılda 40 bin ameliyatla birinci sırada bulunuyor.
Kök hücre bağışında gençler çoğunlukta
Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar, Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezi‘ne kök hücre bağışında bulunanların yüzde 65‘ini gençlerin oluşturduğunu bildirdi.
Sesini kendisi seçti
Mersin‘de, bir hastanın çok ince olduğundan yakındığı sesi, lokal anestezi altında yapılan operasyonla istediği kalınlığa getirildi.
‘Suriye‘de tüm kesimlere insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz‘
BM Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Kulessa, Suriye‘de ulaşabildiğimiz tüm kesimlere insani yardım ulaştırmak için elimizden geleni yapmaktayız" dedi.
Görme ve konuşma bozuklukları tümör habercisi olabilir
Prof. Dr. Oruç, "Aniden ortaya çıkan görme kaybı, yürüme problemleri, geçmeyen baş ağrısı, bulantı ve kusma gibi yakınmalar beyin tümörünün habercisi olabilir" dedi.
CBÜ Dermatoloji Anabilim Dalı Kozmetoloji Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Gülsüm Gençoğlan, cilt temizliği ve bakımı için ürün seçiminde dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.
19.12.2015
30 34 35 40 42 45
23.12.2015
07 08 12 22 27 + 02
21.12.2015
02 03 06 08 11 16 24 28 35 37 42 48 49 50 52 61 62 63 64 70 72 75
24.12.2015
07 10 24 28 52 54
Gündemdekiler
Deprem
Siyaset
Gündem Kişi
Spor
Sportmen
Magazin